UML i analiza obiektowa

ścieżka szkoleniowa

Proponowana ścieżka szkoleniowa

Analiza i projektowanie obiektowe to obecnie najpopularniejsze techniki projektowania systemów IT, zaś UML (Unified Modelling Language) to graficzny język diagramów powszechnie używany w analizie i projektowaniu obiektowym. Na naszych kursach pokazujemy, że analiza i projektowanie jest sztuką, ucząc jednocześnie analitycznego rzemiosła. Przekonujemy, że tak na prawdę nie chodzi wyłącznie o znajomość notacji UML i na praktycznych przykładach uczymy myślenia obiektowego.

Uczestnicy szkolenia poznają podstawowe zasady modelowania języku UML, samodzielnie tworzą pierwsze diagramy oraz uczą się stosować sprawdzone wzorce i dobre praktyki. Szkolenie ma charakter przeglądu wszystkich rodzajów diagramów języka UML.

Obiektowy model dziedziny biznesowej (model klas) jest najważniejszym, centralnym punktem analizy i podstawą projektu technicznego. Dlatego poświęcamy temu zagadnieniu cały trzydniowy kurs. Jego uczestnicy na praktycznych, z życia wziętych przykładach poznają zasady tworzenia obiektowego modelu dziedziny oraz analizują przydatnośc różnych technik modelowania.

Uczestnicy szkolenia poznają podstawowe techniki pracy w Enterprise Architect, uczą się prawidłowo zorganizować i utrzymywać strukturę modelu oraz generować dokumentację projektową. Poznają także zasady pracy grupowej w różnych konfiguracjach środowiska Enterprise Architect.

Szkolenie polega na intensywnym przygotowaniu do egzaminu OMG Certified UML professional 2 (OCUP2) na poziomie Foundation. Uczestnicy poznają materiał objęty zakresem egzaminu i analizują przykładowe modele UML.

Nie oszukujmy się - po dwudniowym kursie nikt nie zostaje guru modelowania. Szkolenie to tylko początek drogi. Zanim zaczniemy tworzyć poprawne i eleganckie modele, zapewne popełnimy pokaźną dawkę błędów. W końcu zdobywanie doświadczenia to między innymi uczenie się na błędach. Dlatego oferujemy możliwość kontynuacji nauki modelowania w postaci "Korespondencyjnej akademii analizy".