Jakość analizy i projektu technicznego systemu może być czynnikiem decydującym o powodzeniu projektu informatycznego. Wielu decyzji podjętych na tym etapie nie da się już odwrócić podczas wdrożenia. Dlatego jesteśmy przekonani, że analitycy i projektanci powinni mieć najwyższe kwalifikacje w zespole projektowym. Tymczasem często spotyka się selekcję negatywną na te stanowiska - w myśl zasady: nie nadaje się na programistę, niech zostanie analitykiem.

Centralnym punktem analizy i projektu jest model obiektowy systemu (model klas). To w nim zapisana jest struktura świata biznesowego, który będzie wspierany przez tworzony system. Stworzenie dobrego modelu klas wymaga sporego doświadczenia i intuicji. Choć niemal każdy analityk i projektant pisze w swoim CV, że zna UML, jedynie nieliczni potrafią tworzyć dobre modele klas.

Organizacjom doceniającym znaczenie analizy i projektowania w projektach informatycznych oferujemy przeprowadzenie analizy biznesowej i systemowej oraz stworzenie projektu technicznego systemu z wykorzystaniem języka UML, lub wsparcie analizy i projektowania prowadzonego przez własny zespół projektowy. Oferujemy przede wszystkim nasze doświadczenie w tworzeniu modeli klas.

Produktem prac analitycznych i projektowych jest dokumentacja analityczna i projektowa, obejmująca między innymi: wymagania biznesowe, wizje obszarów biznesowych, przypadki użycia, wymagania systemowe, model klas oraz architekturę techniczną systemu.